בקיץ זה בטח לא היה קורה/ הילדה

Fri Nov 6 00:00:00 UTC+0200 2009


 הילדה: (מתחילה לסדר) בטח שולה. יש לה שיגעונות. היא אישה טובה, אבל לפעמים יש לה שיגעונות. פעם אחת היא הכינה פאי לימון, והכניסה לתוכו את כל הלימון, גם הקליפה, והיא אמרה שזה לא בכוונה, אבל אני אגלה לך סוד... אני חושבת שזה כן בכוונה... תראה את זה, האגרטל היפה שלה [עוצרת את עצמה מלבכות] האגרטל הזה כל כך התאים למדף. והפמוטים נראו כל טוב על השידה. אנשים יכולים לחפש כזאת שלמות כל החיים שלהם ואצלה זה בא טבעי- האגרטל על המדף, הפמוטים על השידה. אתה ראית פעם שלמות שכזאת?
איגור: אני- כשהגעתי זה היה כבר שבור.
הילדה: ואז יום אחד, בטעות, פשוט בטעות היא מנתצת את שניהם. (מרימה את התמונה של בעלה של שולה, זה הבעל שלה )טפו טוב שנשבר. בקרוב אצלו, אמן. אני לא רציתי להתערב, אבל אני ידעתי שהוא איש לא טוב. שיגע אותה לגמרי. עומדת לה בחצר הקדמית, חופרת בורות.עכשיו ראיתי אותה בחוץ. חופרת בור. אתמול חפרה מקדימה, היום מאחורה, ואני אמרתי לה, שימי רב עונתיים. למה להסתבך כל פעם במזג אוויר הנוראי הזה עם חד עונתיים. אני עובדת אצל ציפקה, והיא סיפרה לי שאתמול ממש בלילה, היא יצאה החוצה לחפור את הבור בשביל השתילה של הבוקר. היא ראתה אותה. רואים הכול מהבית שלה.  אז שאלתי אותה, מה היא עושה ערה בלילות, משקיפה על הבית של שולה, אז היא לא ענתה. אבל אני יודעת וכולם יודעים שבעלה עושה לה סקנדלים. לאור יום הוא היה הולך אל שוש. היה אומר שהוא מביא חלב, ואחרי שעה היה חוזר, - בלי חלב. שוש גרה במעלה הרחוב, אז תבין כמה רחוק הוא היה הולך בשביל "החלב". סליחה, אני לא הסברתי... ציפקה גרה ממול. אני מצטערת שאני מדברת כל כך הרבה, אבל אתה פשוט לא מכיר את הנפשות הפועלות, אז זה הופך את השיחה הזאת הרבה יותר ארוכה. בכל מקרה, איפה הייתי? (פאוזה) נו תזכיר לי.הבעל של שוש! הוא מת במלחמה, אני לא יודעת למה הזכרתי אותו. אבל זה הבעל של ציפקה, כל דבר הוא רץ אחריו. וגם הבן שלהם, הוא יותר גרוע מהאבא. כמו בתנ"ך "אבי עשה לכם ככה, אז אני עושה לכם ככה." הוא ילד נחמד, והוא עוזר, לא כמו הבן של שולה. אבל הוא "מסתובב" אפילו פעם אחת הוא הסתכל עלי במבטים כאלה שאני רציתי לקבור את עצמי באותו הרגע. כשהייתי צעירה... נו מילא, (יוצאת וממשיכה לצעוק מהחדר השני) אבל בגילי. זה לא בריא בשביל הילד. חוזרת עם מטאטא, ומתחילה לנקות את החול, היא מתקדמת אחרי שביל החול מכיוון הדלת, אל עבר הארון. מה התנור עושה באמצע הסלון? עכשיו אני לא זוכרת על מה דיברנו. על מה דיברנו? שוב אתה לא יודע? אתה לא יודע, אני לא זוכרת. לאן נגיע? שכונה מוזרה יש להם פה. הוא מסתכל על ההיא, זה מסתכל על השם, ההוא מסתכל אלי... תתרחק מהארון!
שולה לא אוהבת שנוגעים לה בארון. פעם אחת ניסיתי לנקות מאחוריו. (חושפת יד מצולקת) היא עשתה לי כוויה עם הקומקום הרותח. אבל היא אישה טובה. אישה טובה. (בוכה(


חזור...